Učitelka se ptá dětí ve třídě, jak by si chtěly vymalovat pokojíček. Anička povídá: "Já bych si na stěny dala růžovou a na strop žlutou". "To by bylo hezké", povídá učitelka "A co ty Martínku"? "Já bych si na stěny dal modrou a na strop zelenou". "No-to by nemuselo být špatné. A co ty Pepíčku"? "No... já bych si na stěny namrdal hnědou a na strop bych si namrdal černou"! Učitelka se zděsí nad pepíčkovou mluvou a nechá si zavolat tatínka do školy. "Tak Pepíčku. A teď tady pěkně zopakuj, co jsi mi řekl". "No že bych si na stěny namrdal hnědou a na strop černou". Tatínek, jak to uslyší, začne Pepíčka fackovat a řvát: "Ty čůráku! Víš jak bys to měl tmavý?"